Aktualności

Marcin Mucha, właściciel Fabryki Guzików „Mucha”, został nowym inwestorem na terenie kompleksu „Koszalin” Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSSE). Planuje systematyczny rozwój zakładu i wzrost zatrudnienia.

W środę (14 czerwca) Marcin Mucha odebrał 26 już pozwolenie na prowadzenie działalności w koszalińskiej podstrefie z rąk prezesa Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (PARR), Mirosława Kamińskiego.– Codziennie, gdy się ubieramy, to nie zdajemy sobie sprawy, że zapinamy guziki wyprodukowane w Koszalinie – podkreśla prezydent Piotr Jedliński.

Firma specjalizuje się w guzikach do garniturów, koszuli czy płaszczy, a współpracuje z takimi potentatami rynku odzieżowego, jak Reserved czy Wólczanka. Właściciel Fabryki Guzików „Mucha” od trzech lat szukał miejsca pod budowę zakładu produkcyjnego wielkości 1000 mkw. W podstrefie zakupił działkę o powierzchni 0,25 ha. Chce w ciągu roku za 2 mln zł postawić halę z nowoczesnym parkiem maszynowym i gwarantuje 15 nowych miejsc pracy.

– Będziemy zwiększać produkcję i wtedy także zatrudnienie – oświadczył Marcin Mucha, który zajmuje się również projektowaniem wzorów guzików.

Prezydent Koszalina zapowiedział, że wkrótce podpisane będą umowy z trzema nowymi inwestorami. Ogłoszony został też przetarg na uzbrojenie II części podstrefy od strony ul. Lechickiej, bo w północnej „kończą się działki”.


Firma wspiera dzieciaki !!!


Targi dodatków i tkanin Lodz Ptak EXPO 2015


Miło nam poinformować, że nasza działalność nie ogranicza się tylko do produkcji i sprzedaży guzików, nasze produkty służą między innymi dzieciom w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9 w Bełchatowie do nauki matematyki za pomocą guzików, również członkowie Towarzystwa Miłośników Gier Guzikowych używają naszych produktów w turniejach.
 
1. podziękowania
 
 
2. Towarzystwo Miłośników Gier Guzikowych